Večer posvećena dr. Luki Senjaku

pro 14, 2018

Jedan od posljednjih programa iz projekta Račinovci seoska prijestolnica Vukovarsko-srijemske županije održan je u srijedu, 12. 12., u Domu kulture, pod nazivom Poznati Račinovčani. Program je to koji su upriličili račinovčanski ogranak drenovačke knjižnice i udruga „Duhovno hrašće“ iz Drenovaca.

Dr. Luka Senjak rođen je 22. svibnja 1857. god. u Komarici kod Dervente u Bosni. Teološki studij pohađao je u Đakovu i Augustinumu u Beču, bio župnikom u Račinovcima od 1906.-1916., začetnikom je i sljednikom Hrvatskoga Radiše sve do svoje smrti.

O njegovom životu i djelu govorili su vlč. Josip Senjak, župnik u Vidovicama, inače krvni srodnik dr. Luke, i Goran Pavlović, ravnatelj drenovačke knjižnice.

 

Povezano

Obavijest o radnom vremenu

Obavijest o radnom vremenu

Dragi korisnici, u utorak (2. lipnja) Središnja knjižnica Drenovci radit će od 7 do 15 sati. Ogranak Račinovci radi uobičajeno od 11 do 15 sati. Hvala na razumijevanju!

X
Skip to content