Odobrena financijska sredstva za 2023. godinu

ožu 14, 2023

I u 2023. godini Ministarstvo kulture i medija i Vukovarsko-srijemska županija podržali su rad naše knjižnice i prepoznali kvalitetu naših programa i usluga koje pružamo našim članovima, korisnicima i cijeloj lokalnoj zajednici!

MINISTARSTVO KULTURE I MEDIJA podržalo je ukupno osam projekata na natječaju Javnih potreba u kulturi Republike Hrvatske za 2023. godinu u ukupnom iznosu od 14.997,67 € i to:
  • Nabava knjižne građe Drenovci – 5.972,53 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Račinovci – 1.990,84 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Rajevo Selo – 1.990,84 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Posavski Podgajci – 1.990,84 €
  • Književna Manifestacija Pjesnički susreti – 663,61 €
  • Nagrada „Visoka žuta žita“ – 663,61 €
  • Časopis „Hrašće“ – 1.327,23 €
  • Kutijica zabave i igre – kreativne, zabavne i edukativne aktivnosti za djecu i mlade – 398,17 €

VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽUPANIJA podržala je ukupno osam projekata na natječaju Javnih potreba u kulturi i tehničkoj kulturi za 2023. godinu u ukupnom iznosu od 3.250,00 € i to:
  • Nabava knjižne građe Drenovci – 600,00 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Račinovci – 400,00 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Rajevo Selo – 400,00 €
  • Nabava knjižne građe Ogranak Posavski Podgajci – 400,00 €
  • Književna Manifestacija Pjesnički susreti – 800,00 €
  • Časopis “Hrašće” – 350,00 €
  • Kutijica zabave i igre – kreativne, zabavne i edukativne aktivnosti za djecu i mlade – 150,00 €
  • Mali Hanamanovi istraživači – znanstvene i edukativne radionice za djecu i mlade – 150,00 €

Igraonica za djecu: Dan osoba s Down sindromom

Danas smo u igraonici obilježili Svjetski dan osoba s Down sindromom. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Vidimo se u četvrtak!

Igraonica za djecu: Visibaba

Danas smo pozdravljali proljeće bojajući visibabu, pročitali smo neke pjesmice i zanimljivosti o visibabi. Igrali se i vježbali grafomotoriku. Vidimo se u utorak!

Održano predstavljanje zbirke poezije Laure Zečević

U subotu, 25. veljače, u dvorani Općinske narodne knjižnice Drenovci održano je predstavljanje zbirke poezije „Nesnošljivi delirij“ mlade drenovačke autorice Laure Zečević. Zbirka je objavljena kao prvi naslov biblioteke „Mladi“. Na samom početku promocije brojne...