Održane božićne radionice za djecu

pro 20, 2022

Iza nas su, u proteklom tjednu, dvije održane kreativne božićne radionice za djecu „Izrada ukrasa od stiropora“.

U četvrtak i petak, 15. i 16. prosinca 2022. godine, u dvorani Općinske narodne knjižnice Drenovci, održane su radionice u sklopu programa „Kutijica zabave i igre“, ovoga puta s blagdanskom adventskom tematikom. Sudjelovala su djeca osnovnoškolskog uzrasta iz sela Cvelferije. Radionice je vodio Antun Abramović – Stipa, poznat po izradi figura od stiropora od kojih su djeci najzapamćeniji ostali – dinosauri.

Tijekom prve radionice djeca su od kocke stiropora oblikovala trodimenzionalni božićni ukras, najčešće su to bile kuglice, zvončići, ali i složenije figure poput snjegovića. Neki su odabrali izraditi 3D sliku od stiropora. Figure je trebalo fino urediti i premazati ljepilom.

Sutradan su boje i šljokice dominirale radionicom. Bilo je potrebno ukrasiti svaki rad. Uz božićne pjesme, priveli smo kraju veselo druženje.

Ugođaj s dječje božićne radionice, možete pogledati u našoj fotogaleriji. 😃