Raspisan 10. književni natječaj za kratku priču

tra 12, 2021

MUZEJ ANĐELA VARAŽDIN

uz desetu obljetnicu djelovanja 13. 5. 2011. – 13. 5. 2021.

raspisuje

10. KNJIŽEVNI NATJEČAJ

ZA KRATKU PRIČU

Uvjeti natječaja:

• tekst mora biti izvoran i neobjavljen
  • tekst ne smije biti dulji od tri kartice (5400 znakova s razmacima)
  • mogu sudjelovati svi, bez obzira pišu li hrvatskim standardnim jezikom ili dijalektom
  • autori se natječu s radom o temi koja govori o duhovnosti, važnosti intuicije, dobrote, ljubavi, empatije, vrednovanju nematerijalnih vrijednosti i sličnim temama

Rad potpisan šifrom treba poslati na e-adresu: angelusmuseum.kratkaprica@gmail.com

Autori uz priču moraju dostaviti osobne podatke (ime i prezime, adresa, broj telefona, e-mail, kratka biografija s godinom rođenja) odvojeno od priče i priložene kao posebni privitak/attachment e-mailu.

Priče moraju biti napisane na računalu i poslane u formatu .doc ili .docx (Ariel; veličina slova 12 točaka, prored 1,5). Drugačije poslani radovi neće biti u konkurenciji.

Radove će odabrati stručno prosudbeno povjerenstvo sastavljeno od tri člana.

Odabrani radovi bit će objavljeni na web stranicama Muzeja anđela i poslije u tiskanom izdanju.

Bit će dodijeljene tri ravnopravne nagrade u iznosu od po 2.000 kn

Muzej anđela dodijelit će i posebnu, Marijinu nagradu (rad slikara Željka Prsteca).

Žiri će pozvati troje autora koji ravnopravno sudjeluju na natječaju.

Nagrade će autorima biti uručene u Muzeju anđela u Varaždinu, u listopadu, na svečanosti u povodu Dana anđela čuvara, kad će autori i čitati priče.

Rok za predaju rada je 1. srpnja 2020.

Muzej anđela, S. Vukovića 15, 42000 Varaždin

Tel: 042/494-056, 042 212 000

Mob: 098/512-894

E-mail:angelusmuseum@gmail.com

Pokrovitelj desete obljetnice Muzeja anđela i desetog Natječaja za kratku priču je Grad Varaždin.

Odgoda Pjesničkih susreta “Drenovci 2021.”

Poštovani, s obzirom na nepovoljnu epidemiološku situaciju uslijed koje brojni naši sudionici nisu u mogućnosti sudjelovati na manifestaciji, obavještavamo Vas da smo primorani odgoditi Pjesničke susrete „Drenovci 2021“. Molimo Vas za razumijevanje, a nadamo se da...

Radno vrijeme – Ogranci

Obavještavamo Vas da ogranci Račinovci i Rajevo Selo nastavljaju s redovnim radom, od ponedjeljka do petka od 11:00 do 15:00 sati.