Svečano obilježena 110. obljetnica drenovačke knjižnice

ožu 29, 2017

Jučer je u multimedijalnoj dvorani drenovačke knjižnice svečano obilježena 110. obljetnica osnutka drenovačke knjižnice. U zanimljivom programu koji je otpočeo povijesnim prikazom o djelovanju knjižnice od njezinih početaka, odnosno od 28. ožujka 1907., kada su potvrđena Pravila Hrvatske čitaonice u Drenovcima, pa sve do 2003. kada je ova ustanova uselila u novi prostor, govorila je Ema Čelebić. O daljnjem djelovanju Knjižnice govorio je Goran Pavlović, koji je posebice istaknuo sve one vrijednosti koje su ovu kulturnu ustanovu, u nepunih četrnaest godina rada, dovele do laskave titule Knjižnica godine u 2015., koju dodjeljuje Hrvatsko knjižničarsko društvo.
U ime osnivača knjižnice skupu se obratio Jakša Šestić, načelnik Općine Drenovci, Andrija Matić, predsjednik Udruge za promicanje kulture „Duhovno hrašće“, u ime inicijatora osnutka drenovačke knjižnice, ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci Emilija Pezer, te Božo Galić, župan Vukovarsko-srijemske županije.
Čestitku povodom ovog značajnoga jubileja uputila je ministrica Kulture Republike Hrvatske Nina Obuljen Koržinek koju u cijelosti donosimo.